Wczytuję dane...
Waga produktu: 6.00 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Uzin
Nowość z firmy Uzin: Szybkoschnący grunt na bazie żywicy reaktywnej PE 414 Turbo
Żegnajcie długie okresy oczekiwania!
Czas to pieniądz: To tak często cytowane powiedzenia ma szczególnie adekwatne znaczenie w codziennej praktyce branży budowlanej. Właśnie parkieciarze i posadzkarze nie mogą sobie pozwolić na długie okresy oczekiwania. Z tego też powodu firma Uzin – marka grupy UFloor Systems – wprowadziła na rynek „turbo” - szybkoschnący, jednoskładnikowy grunt Uzin PE 414 Turbo. Pozwala on na szybką kontynuację prac: Po czasie utwardzania się wynoszącym tylko 40 minut z reguły możliwe jest układanie parkietu z zastosowaniem klejów na bazie żywic reaktywnych, przykładowo kleju do parkietów MK 95 firmy Uzin, podczas gdy w zwyczajnych warunkach czas oczekiwania wynosi do dwóch dni. Dzięki temu wykonawcy oszczędzają nie tylko czas, lecz również czystą gotówkę.
Grunt ten nie tylko jest bardzo szybki w działaniu, lecz również nadzwyczajnie uniwersalny w zastosowaniu, ponieważ nadaje się również do stosowania przy układaniu wykładzin podłogowych.

Opracowując nowy grunt na bazie żywicy reaktywnej PE 414 Turbo firma Uzin wprowadziła na rynek szybki środek gruntujący spełniający w optymalny sposób wysokie wymagania rynku. Dzięki swoim właściwościom skupia on w sobie wiele zalet w zakresie czasu oczekiwania, bezpieczeństwa stosowania oraz ekonomiczności.

Mnogość „turbo” zalet
Gotowy do użycia i bezpieczny w stosowaniu poliuretanowy środek gruntujący charakteryzuje się szczególnie dużą prędkością utwardzania się.
Jest środkiem jednoskładnikowym i przez to obniżającym koszty, ponieważ nie występują w jego wypadku straty materiału w wyniku utwardzenia się resztek preparatu względnie w wyniku przygotowania zbyt dużej ilości środka gruntującego, jak to się zdarza w wypadku dwuskładnikowych środków gruntujących.

"Turbogrunt" nie zawiera ani wody ani rozpuszczalników i umożliwia dzięki temu najbardziej niezawodny ze wszystkich sposób układania parkietu, ponieważ nie trzeba obawiać się ani pęcznienia ani unoszenia się parkietu.
Ponieważ grunt gotowy jest do użycia, pewne jest również jego stosowanie - zbędne jest rozrabianie i tym samym z góry wykluczone są błędy podczas mieszania i obróbki.

Nakładanie możliwe jest wałkiem lub szpachlą – wykonawca może w zależności od rodzaju podłoża wybrać najbardziej korzystną metodę nakładania gruntu i dzięki temu zminimalizować jego zużycie. PE 414 Turbo umacnia poza tym silnie wsiąkliwe, piaszczyste i otwarto-porowate fragmenty powierzchni jastrychów – zaletą jest duże pewność i niezawodność układania. Ten nowy produkt spełnia również wymagania ekologiczne: szybki środek gruntujący nie zawiera rozpuszczalników i jest tym samym niskoemisyjny.

Błyskawiczne stosowanie
PE 414 Turbo nadaje się do stosowania jako szybki grunt przed klejeniem parkietów wraz z produktami Uzin MK 92 S, MK 95 lub MK 100 na jastrychach cementowych, anhydrytowych oraz skałodrzewnych, jak również na betonie, płytach wiórowych lub też na starych podłożach z silnie przywartymi pozostałościami kleju.
Wzmacnia on oraz tworzy warstwę zaporową w podłożach chłonnych oraz niechłonnych, jak również służy jako środek gruntujący o działaniu uszczelniającym na podłożach zawierających wilgoć oraz podłożach o podwyższonej wilgotności resztkowej.
Po piaskowaniu piaskiem kwarcowym Uzin Perlsand 0.8 możliwe jest zastosowanie PE 414 Turbo jako izolującej powierzchni przyczepnej pod masy szpachlowe oraz do odizolowania od zwiększonej wilgotności resztkowej w podłożach cementowych do 4 CM%.

Ogólnie biorąc, płynna konsystencja zapewnia łatwe nanoszenie gruntu oraz pracę bez strat materiału. Grunt na bazie żywicy reaktywnej charakteryzuje się bardzo dobrą wsiąkliwością, jest bardzo wydajny i ma neutralny zapach.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...