Wczytuję dane...
Waga produktu: 6 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Berger-Seidle

BERGER-SEIDLE® 2K-PU jest to  dwuskładnikowy lakier nawierzchniowy wodny na bazie czystego poliuretanu o bardzo dużej odporności na ścieranie i zabrudzenia chemiczne. Zalecany na parkiety szczególnie intensywnie eksploatowane. Z uwagi na swoją elastyczność nadaje się również do lakierowania surowego korka. Występuje w wersji półmat, mat i połysk.

INFORMACJE:

  • Opakowanie: 5,5L (5l masa + 0.5l utwardzacz)
  • Rozcieńczanie: 10 : 1 z utwardzaczem 2K-PU
  • Czas przydatności po wymieszaniu: 2 godz.
  • Gotowy do matowania: po 2 godz.
  • Zalecany grunt: Berger-Seidle Special Exotengrunt lub Berger-Seidle Uni Primer
  • Zużycie całkowite: 200-260ml na m2
  • Rodzaje: mat, półmat, połysk


Zastosowanie:

Aqua-Seal 2K-PU dobrze wymieszać, dodając utwardzacz w stosunku 10:1. Już poprzez proste, ale intensywne wstrząsanie lakier jest odpowiednio przygotowany. Nieocenioną zaletą jest to, iż nie trzeba do przygotowania lakieru używać mieszadła. Odczekać 10 min. Tak przygotowany lakier należy zużyć w ciągu 2 godzin. Nakładać wałkiem 2-4 warstwy.

Wskazówki:

Żeby zmniejszyć ryzyko sklejania bocznego jako grunt można stosować lakier podkładowy Uni Quick Primer (dawniej Spezial Exotengrund). W przeciwieństwie do tradycyjnych, bazujących na rozpuszczalnikach lakierach, warstwy Aqua-Seal należy nanosić dość grubo (nie powinien być mocno rozwałkowany).

Schnięcie:

W normalnych warunkach klimatycznych 23°C/50% wilgotności powietrza po ok. 3-4 godz. lakier daje się matowić i można ostrożnie chodzić.
Przed upływem 7-10 dni nie użytkować intensywnie, nie pielęgnować i nie przykrywać dywanami.

Właściwości techniczne:

Aqua Seal 2K-PU uzyskał w trakcie testów na zużycie metodą Tabera najlepsze wyniki, co świadczy o najlepszych właściwościach, jeżeli chodzi o ścieranie w oparciu o normę DIN EN 12 720 lakier 2K-PU został poddany testowi na chemikalia.
Po 16 godzinach potwierdziła się przewaga systemu 2K!

Polecamy