Wczytuję dane...
Waga produktu: 5 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Arboritec

ARBORITEC CLASSIC+ jedno-komponentowy lakierpoliuretanowy, na bazie wody z domieszką ceramiki. Może być używany również jako lakier dwu-komponentowy (poprzez dodanie Arboritec Hardener), dzięki czemu uzyskujemy jeszcze mocniejszą powłokę. Szczególnie polecany jest na powierzchnie użyteczności publicznej jak np. restauracje. Jego dużą zaletą jest bardzo szybkie schnięcie. Dzięki zawartej w nim nanotechnologii zawiera do 30% mniej środków szkodliwych dla zdrowia.
                                                                  

Unikalna ceramiczna nanotechnologia:

Nanotechnologia jest nauką o tworzeniu materiałów w, ultra-małej, nanoskali (nawet do 1:100 000 szerokości ludzkiego włosa). Wykorzystuje się ją do tworzenia nowych, unikalnych produktów, które działają lepiej i dłużej. W nanoskali, Arboritec do swoich lakierów dodaje cząsteczki ceramiczne, dzięki czemu są one w stanie dotrzeć do miejsc, do których inne lakiery nie docierają. Przekłada się to na głębszą penetrację, lepszą przyczepność oraz w rezultacie niezrównaną wytrzymałość, trwałość i odporność na zarysowania.

Właściwości:

  • Łatwy w nakładaniu i dobrze się rozpływa;
  • Stworzony do powierzchni użyteczności publicznej;
  • Szybko wysycha: 30-60 minut na surowym drewnie i 2-4 godziny między kolejnymi warstwami;
  • Dostępny w 3 stopniach połysku: Matt-20, Satin-45, Gloss-85;
  • Przyjazny dla środowiska i zdrowia użytkowników. 


Wskazówki i przygotowanie powierzchni:

Przeszlifować powierzchnię do surowego drewna i upewnić się, że jest sucha i wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Temperatura pomieszczenia, podłogi i lakieru powinna być taka sama i wynosić w granicach 15-25oC. Chronić podłogę przed bezpośrednim nasłonecznieniem, oraz wyłączyć ogrzewanie podłogowe w trakcie i po aplikacji lakieru. Wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić w granicach 40%-60%. Przy wysokich temperaturach i niskiej wilgotności należy, dodać do lakieru 2% Arboritec Extender. Nie rozcieńczać lakieru. Do lakieru Arboritec Classic+ zawsze należy używać Arboritec FirstCoat, zgodnie z załączoną instrukcją. Przed użyciem należy dobrze wstrząsnąć pojemnikiem, a następnie pozostawić na ok. 2 minuty, aby z lakieru uszły bąbelki powietrza.

W przypadku użycia Arboritec Classic+ jako lakieru dwu-komponentowego należy:

Dobrze wstrząsnąć, a następnie dodać cały utwardzacz Arboritec Hardener. Dla mniejszej ilości niż 5 litrów, wymieszać lakier z utwardzaczem w stosunku 1:10. Mieszaninę dobrze wstrząsnąć przez ok. 1 minutę, następnie pozostawić otwarte na 5-10 minut, przed zastosowaniem. Lakier należy zużyć w ciągu 4 godzin. Lakier z utwardzaczem można zmieszać tylko raz.

Aplikacja lakieru:

Lakier Classic+ możemy nakładać wałkiem- mikrofazer (10mm), pędzlem lub odpowiednim aplikatorem. Rekomendowaną metodą aplikacji to 2-3 warstwy Arboritec Classic+ na jedną warstwę Arboritec FirstCoat. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, należy zmatowić lakierowaną powierzchnię międzywarstwami. Narzędzia myć w wodzie zaraz po lakierowaniu. Podłoga może być lekko użytkowana po 24 godzinach.

Pielęgnacja:

Nie myć podłogi przed pełnym utwardzeniem lakieru.

Do czyszczenia polakierowanej podłogi, zaleca się używania środka Arboritec Cleaner Spray, natomiast do pielęgnacji: Arboritec Refresher.

 

 

 Typ lakieru: 1-komponentowy lakier wzmacniany ceramicznie
Zawartość substancji stałych: Około 32%
Czas schnięcia: 2-4godzin międzywarstwowo, pełna utwardzalność po upływie 7dni
Narzędzia: Wałek - mikrofazer (10mm)
Wydajność: 8-10 m2/litr (120 - 100 g/m2)
stopień połysku: satyna 45, połysk 85

Polecamy