Wczytuję dane...
Waga produktu: 1 kg
Realizacja zamówienia: 14 dni
Producent: Osmo

Bezbarwna ochrona UV zewnętrznych (oraz wewnętrznych) powierzchni. Na bazie naturalnych olejów – nie zamyka porów drewna. Nie pęka, nie łuszczy się i nie rozwarstwia. Hydrofobowy, odporny na brud. Najwyższa wydajność.

Filtr UV 12 
410 Bezbarwny jedwabisty mat
sprawdzone w oparciu o normę EN 927-6 

Właściwości produktu:

  1. Osmo Olej Ochronny UV jest jedwabiście matową, bezbarwną powłoką do zewnętrznych oraz wewnętrznych powierzchni o nadzwyczaj wszechstronnych możliwościach zastosowania.
  2. Olej wyprodukowany jest na bazie naturalnych olejów. Nie pęka, nie łuszczy się i nie rozwarstwia.   
  3. Jako warstwa wykończeniowa barwnej powłoki wyraźnie wydłuża okres pomiędzy sezonowymi renowacjami.
  4.  Jako jedyna powłoka zapobiega procesowi szarzenia się drewna w oparciu o filtr ochronny 12. Renowacja polega na zwyczajnym jednokrotnym przemalowaniu powierzchnie (żadnego szlifowania – żadnego pyłu). 
  5. Osmo Olej Ochronny UV jest hydrofobowy i odporny na brud. 
  6. Naturalnie reguluje wilgotność drewna i zmniejsza jego pęcznienie oraz kurczenie się. 
  7. Jest wyjątkowy wydajny oraz łatwy w użyciu i pielęgnacji. 
  8. Oleje wzmacniają naturalne kolory drewna (trwały efekt wilgotności)

Zakres zastosowania:

Jako jedwabiście matowe wykończenie (1 warstwa) na wszystkich zewnętrznych powłokach Osmo takich jak Lazura jednorazowa HS Plus, Lazura do ochrony drewna oraz Wosk olejny kryjący na fasadach, drzwiach, oknach, parapetach, balkonach, deskach oraz meblach ogrodowych. 
Działa jako dodatkowa ochrona przed zmiennością warunków atmosferycznych oraz wydłuża trwałość powłok.   Wskazówka: Bezbarwny Olej ochronny UV z uwagi na wysoką zawartość olejów jako wykończenie powierzchni na białych podkładach ukazuje nieznaczne żółknięcie. Dlatego zalecamy jako powłokę wykończeniową na biało wykańczanych powierzchni Osmo Lazurę do ochrony drewna 900 Białą.
Jako jedyną powłokę (2 warstwy) do drewnianych powierzchni, które powinny zachować swoją naturalność.
Idealna do podbitek dachowych, fasad, drzwi, okien, parapetów, balkonów, mebli ogrodowych oraz drewna na pokładach statków (ponad powierzchnią wody – maszty, relingi itd. – wskazane jest przy tym wykonanie próby).
Jako powłokę gruntującą (1 warstwa) do miękkich gatunków drewna.
Skład: Na bazie naturalnych olejów roślinnych (olej słonecznikowy oraz sojowy), substancje osuszające oraz dodatki. Odaromatyzowana benzyna lakowa. Produkt ten spełnia wytyczne normy WE 2004/42/EC, która dopuszcza zawartość lotnych związków organicznych do 400 g/l (kat. A/e (2010)).

Szczegółową deklaracje o produkcie dosyłamy na życzenie.


Magazynowanie:

przy przechowywanie w suchym miejscu i przy szczelnym zamknięciu termin ważności wynosi 5 lat i dłużej. W sytuacji gdy produkt zgęstnieje po zamrożeniu, przechowywać 24-36 godzin w temperaturze pokojowej. 


Przygotowanie:

Powierzchnia drewniana musi być czysta, sucha i odszroniona (maksymalna wilgotność 20%). Wszystkie stare powłoki olejowe należy oczyścić, zaś powłoki lakiernicze usunąć. 
Jeśli wymagana jest na zewnątrz profilaktyczna ochrona przeciwko gniciu, siniźnie oraz insektom, zalecane jest uprzednie zabezpieczenie drewna (najlepiej z wszystkich stron) Osmo Impregnatem do drewna WR*.   (* ostrożnie obchodzić się z biocydami. Przed użyciem zapoznać się z oznaczeniami oraz informacją o produkcie)
Przed ostateczną powłoką odczekać przynajmniej 12-24 godziny.

Nakładanie:

Osmo Olej ochronny UV jest produktem gotowym do użycia. Proszę nie rozcieńczać. Dobrze wymieszać. 
Na suchą i czystą powierzchnię nałożyć równomiernie cienką warstwę w wzdłuż usłojenia drewna przy użyciu pędzla (Osmo pędzel do malowania) lub Osmo Wałka z mikrowłókna.  Czas schnięcia: ok. 12 godzin (wewnątrz pomieszczeń zapewnić dobrą wentylację)
Przy zastosowaniu jako jedyną powłokę, nałożyć drugą warstwę po wyschnięciu.
Osiągnięty wynik powłoki zależny jest od cech i struktury podkładu. W tym celu przedsięwziąć należy próbę. 

Czyszczenie narzędzi: Przy pomocy Osmo Środka do czyszczenia pędzli


Renowacja:

Nienaruszone powłoki w zależności od wpływu pogody oczyścić po około 3-4 latach i przemalować jednokrotnie Osmo Olejem ochronnym UV. Przy większym oddziaływaniu atmosferycznym na powierzchnię lub w przypadku powierzchni, z której ciężko odprowadza się woda należy się liczyć z generalnie krótszymi odstępami czasu w doniesieniu do regeneracji.
W przypadku poszarzenia drewna należy odszarzyć powierzchnię przy użyciu Osmo Środka do usuwania szarości, a następnie odnowić poprzez nałożenie 2 powłok Osmo Oleju ochronnego UV.

Polecamy