Wczytuję dane...
Waga produktu: 50 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni

Rosnące tempo budowania oraz duży nacisk kładziony na możliwie krótkie terminy realizacji ukazały problem nie występujący dotychczas w Polsce a mianowicie wilgoć technologiczną (budowlaną).

Największe ilości wody zużywa się w trakcie fazy końcowej budowy przy pracach wykończeniowych: tynkowanie, wylewki, kładzenie gładzi szpachlowych, itp. Jej naturalne wyschnięcie w krótkim czasie, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, jest niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy co wiąże się z dodatkowymi kosztami.         

W Europie Zachodniej, osuszanie jest traktowane jako niezbędny proces w budowie obiektów z krótkimi terminami realizacji i planowane jest już w fazie projektu. W Polsce nadal jest to działanie doraźne i sporadyczne.           

Polskie firmy budowlane, które nigdy nie zetknęły się z profesjonalnym osuszaniem i urządzeniami takimi jak osuszacze, próbują radzić sobie z tym problemem na różne sposoby, stosując np. nagrzewnice gazowe czy elektryczne. Niestety, nagrzewanie zawilgoconych pomieszczeń i ich ścian nie usuwa nadmiernej wilgoci, lecz powoduje tylko jej penetrowanie i wnikanie w głąb materiałów. Jednocześnie jest to rozwiązanie to jest czaso- i energochłonne, ponieważ pomieszczenie winno być bardzo intensywnie wietrzone (musi następować częsta i całkowita wymiana powietrza). Przy dużej wilgotności na zewnątrz metoda ta jest całkowicie bezskuteczna! Przy zastosowaniu nagrzewnic gazowych dochodzi wręcz do podniesienia poziomu wilgotności w ogrzewanych nimi pomieszczeniach, co jest efektem ubocznym spalania gazu. Wysoka temperatura szczególnie niewskazana jest przy osuszaniu tynków gipsowych, które są powszechnie stosowane w budownictwie. Wysoka temperatura powoduje w tynku gipsowym wytworzenie się na jego powierzchni warstwy, która uniemożliwia odparowywanie wody.

Jedyną skuteczną metodą osuszenia wilgoci technologicznej i budowlanej jest użycie do tego celu osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów. Jest to metoda od lat stosowana na całym świecie.

Osuszacz jest jedynym skutecznym środkiem umożliwiającym szybkie, tanie i skuteczne osuszanie i usuwanie dużych ilości wilgoci z zalanych pomieszczeń i budynków

Korzyści ze stosowania osuszaczy w trakcie budowy:

  • Krótszy czas realizacji inwestycji budowlanych.
  • Możliwość prowadzenia prac nawet w niskich temperaturach.
  • Znaczne skrócenie czasu wysychania murów, tynków, posadzek.
  • Możliwość lepszego rozplanowania prac, bez zbędnych przestojów.
  • Możliwość wykonywania prac wykończeniowych w trakcie osuszania.
  • Doprowadzenie do odpowiedniej wilgotności posadzek przed ułożeniem parkietów.
  • Uniknięcie niebezpieczeństwa rozwoju grzybów i pleśni, co często ma miejsce w nowych budynkach oddanych do użytku w stanie wysokiego zawilgocenia.
  • Suchy budynek wymaga mniej energii potrzebnej na jego ogrzanie

       Wydajniśc osuszacza Fral Superdryer 62 to 62l/24 h

       Automatyczny wyłącznik po napełnieniu zbiornika

        Cena jest ceną netto za  24h  do 7 dni wynajmu

        Kaucja 1000,00zł

        Transport na budowę  do ustalenia

        Wypożyczanie na terenie Warszawy i okolic.

        W przypadku wynajmu osuszacza proszę skontaktować się telefonicznie

      pod numer 022615 29 60 ,kom.501 100 244 lub złożyc zapytanie e-mailem

       o dostępności urządzenia w danym dniu

Polecamy