Wczytuję dane...
Waga produktu: 5 kg
Realizacja zamówienia: 14 dni

 Legar Bangkirai 42x70mm długości 2140-5180mm

Legary tarasowe z drewna egzotycznego - bangkirai. Zamiennie stosowana jest nazwa - graniaki egzotyczne. Legary mają zastosowanie podczas budowy tarasów z drewna egzotycznego. Jeśli zdecydowałeś sie na tarasy drewniane musisz koniecznie stosować się do zaleceń konstrukcyjnych. Podstawowym wymogiem jest stosowanie drewna o odpowiedniej gęstości / twardości. Deski tarasowe z drewna egzotycznego muszą być przytwierdzone do legarów z drewna egzotycznego.

Ta zasada podyktowana jest charakterystyką drewna. Deski tarasowe, jak każdy inny produkt drzewny mogą "pracować", czyli zmieniać swój kształt pod wpływem procesu wysychania drewna, zmian temperatury czy zmian wilgotności powietrza. Legar tarasowy musi z odpowiednią, nie niższa siłą "trzymać" system montażowy - wkręty, klipy, śruby. Nie dopuszczalne jest stosowanie do budowy tarasu egzotycznego legarów tarasowych ze słabszego, mniej gęstego lub lżejszego drewna. W takim przypadku należałoby się spodziewać sytuacji, gdy twarda i gęsta egzotyczna deska tarasowa zapracuje z tak dużą siłą, że dosłownie wyrwie z legara tarasowego wkręty czy klipy. Podsumowując - jeśli budujemy drewniane tarasy z drewna egzotycznego koniecznie musimy przy ich budowie użyć legary tarasowe z drewna egzotycznego.

Legary tarasowe z egzotycznego drewna bangkirai możesz z powodzeniem stosować do budowy tarasów drewnianych z drewna Bangkirai, Badi, Massaranduba, Ipe / Lapacho, Sapeli, Cumaru, Tatajuba.

grb.jpg

 

Polecamy